Dental Laboratory instruments

Specials

Narzędzia protetyczne There are 13 products.

Showing 1 - 13 of 13 items
Showing 1 - 13 of 13 items
Narzędzia protetyczne
Narzędzia protetyczne

Narzędzia protetyczne

Protetyka stomatologiczna pozwala przywrócić piękny uśmiech osobom, które utraciły naturalne uzębienie. Dzięki nowoczesnym narzędziom protetycznym możliwe jest precyzyjne uzupełnianie ubytków zębowych oraz naturalne odwzorowanie uzębienia pacjentów za pomocą protez zębowych. Sklep stomatologiczny online SOLIMED oferuje szeroki wybór narzędzi do protetyki, które ułatwią pracę w gabinecie stomatologicznym. 

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka dentystyczna to jedna z dziedzin stomatologii, zajmująca się odtwarzaniem uszkodzonych lub utraconych zębów. Praca protetyka skupia się na uzupełnianiu ubytków zębowych i przywracaniu naturalnych funkcji narządu żucia. Leczenie protetyczne zwykle wdrażane jest, gdy nie jest możliwe zastosowanie leczenia zachowawczego. Protetycy pomagają osobom z wrodzonymi brakami w uzębieniu, po wypadkach i chorobach czy z wadami zgryzu.

Nowoczesna protetyka stomatologiczna wykorzystuje wiedzę z zakresu stomatologii, ortodoncji, laryngologii i chirurgii szczękowej. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie procedur, które najlepiej odpowiadają zróżnicowanym potrzebom pacjentów. Uzupełnienia protetyczne często są stosowane po leczeniu kanałowym, w przypadku złamań, ukruszeń, przebarwień zębów lub po usunięciu zębów stałych. Leczenie protetyczne bywa również połączone z leczeniem ortodontycznym. 

Z usług protetycznych korzystają nie tylko osoby starsze, ale coraz częściej również młode, którym zależy na wysokiej estetyce swojego uśmiechu. Protetyka zębów zapobiega również niekorzystnym zmianom powstałym na skutek braków zębowych, takim jak przechylanie się zębów, ubytki kostne i zaburzenia funkcji żucia. W gabinetach stomatologicznych stosowane są różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne, np. licówki, mosty, korony czy protezy. Na efektywność i precyzję pracy protetyka oraz uzyskane efekty wizualne duży wpływ mają profesjonalne narzędzia protetyczne. 

Narzędzia protetyczne dla stomatologów w sklepie SOLIMED

Sklep z zaopatrzeniem stomatologicznym SOLIMED oferuje profesjonalne narzędzia dla protetyków. W naszej ofercie znajdują się różnego typu narzędzia protetyczne, które ułatwiają precyzyjne tworzenie wypełnień. W asortymencie sklepu stomatologicznego online SOLIMED znajdują się m.in. łyżki wyciskowe protetyczne, stalowe łyżki wyciskowe pełne, szczypce do pierścieni odlewniczych, noże do wosku i noże do gipsu, grubościomierze do metalu, instrumenty do modelowania, grubościomierze do wosku, artykulatory protetyczne Centraliss.

Dzięki precyzyjnym instrumentom do modelowania możliwe jest tworzenie różnych wypełnień kompozytowych i uzupełnianie ubytków. Noże do wosku i gipsu umożliwiają modelowanie materiałów protetycznych i przygotowywanie modeli. Różne typy łyżek wyciskowych pozwalają specjalistom pobierać wyciski żuchwy i szczęki, co jest niezbędne podczas prac protetycznych. Łyżki wyciskowe w sklepie internetowym SOLIMED dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu mogą służyć różnym pacjentom. Znajdujące się w naszej ofercie grubościomierze do metalu i wosku, z dokładną podziałką, pozwalają na precyzyjne pomiary elementów w gabinecie protetycznym. Szczypce do pierścieni odlewniczych pomagają w bezpiecznym chwytaniu gorących pierścieni i manipulowaniu nimi. W sklepie stomatologicznym SOLIMED protetycy znajdą również artykulator protetyczny Centraliss, które pozwalają naśladować ruchy artykulacyjne pacjentów.

Oferowane przez nas narzędzia do protetyki są ergonomiczne, łatwe w użytkowaniu i wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Dzięki temu praca protetyka jest znacznie łatwiejsza, bardziej precyzyjna i komfortowa. Narzędzia protetyczne dostępne w sklepie internetowym SOLIMED zapewniają lekarzowi dużą wygodę w trakcie pracy. Nie wyślizgują się z rąk i gwarantują pewny chwyt. Umożliwiają dokładne dopasowanie uzupełnień protetycznych i protez do potrzeb pacjentów. Narzędzia do protetyki mogą zostać poddane sterylizacji, dlatego nadają się do wielokrotnego użytku. Odpowiednie narzędzia protetyczne pozwalają uzyskiwać niezwykle naturalne, trwałe i estetyczne rezultaty, co przekłada się na zadowolenie pacjentów. 

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego — poznaj ofertę sklepu dla stomatologów SOLIMED

Sklep z zaopatrzeniem stomatologicznym SOLIMED to idealne miejsce dla każdego profesjonalisty. Dzięki bogatej ofercie produktów stomatologicznych u nas każdy stomatolog znajdzie to, czego potrzebuje. Szeroki wybór akcesoriów stomatologicznych umożliwia dopasowanie produktów do potrzeb i wymagań pacjentów oraz możliwości finansowych gabinetu.

Oferujemy wysokiej jakości wyposażenie stomatologiczne. Oprócz narzędzi protetycznych w naszym asortymencie znajdują się m.in. akcesoria i narzędzia ortodontyczne, materiały stomatologiczne, narzędzia endodontyczne, narzędzia implantologiczne i inne akcesoria stomatologiczne.

Internetowy sklep stomatologiczny SOLIMED dba o profesjonalną obsługę swoich klientów. Nasi pracownicy zawsze służą fachową poradą przy wyborze wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Dużym atutem naszego sklepu z zaopatrzeniem stomatologicznym jest również szybka realizacja zamówień. Dodatkowo produkty dla stomatologów dostępne są u nas w atrakcyjnych cenach. Klienci mogą skorzystać również z wielu promocji i wyprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą internetowego sklepu stomatologicznego SOLIMED, gdzie znajdziesz profesjonalne narzędzia protetyczne i inne akcesoria dla stomatologów.