Kategorie

Nowe produkty

Promocje

Najczęściej kupowane

Producenci

Blog - FAQ - News

Zamki samoligaturujące

Branża medyczna jest liderem innowacyjności i postępu technologi w celu przyśpieszenia procesu leczenia i uczynienia go bardziej precyzyjnym. Rozwój ten nie ominął ortodoncji, która w ostatniej dekadzie przeszła przełomową adaptacje do nowych technik i technologii. Efektem tego procesu są bez wątpienia zamki samoligaturujące - odpowiedz na oczekiwania pacjenta i potrzeby lekarza specjalisty.

Co to są zamki samoligaturujące?

Są to zamki do techniki aparatu stałego, które nie wymagają użycia ligatur elastycznych lub metalowych do związania łuku ortodontycznego z zamkiem. Jest to kluczowa cecha odróżniająca te zamki od zamków zwykłego aparatu. Łuk zostaje zamknięty zasuwką zamka po umieszczeniu go w slocie. Specjalnie zaprojektowane klapki pozwalają na wielokrotne otwieranie i zamykanie zamka podczas wizyt kontrolnych, na których niezbędna jest wymiana łuku. System ten znacząco przyśpiesza i ułatwia pracę specjalisty i poprawia komfort pacjenta podczas zabiegów.

Zamki samoligaturujące – zalety

Kształt i budowa zamka, jego opływowość i rozmiar, sprawia, że proces leczenia jest bardziej komfortowy dla pacjenta. Jednolitość budowy zamka wpływa też na łatwość dbania o higienę jamy ustnej. Brak gumowych ligatur wpływa znacząco na zmniejszenie sił tarcia oraz równomierne w czsie oddziaływanie łuku na zęby ze stałą siłą. Pozwala to niejednokrotnie na skrócenie czasu leczenia w porównaniu ze zwykłym, ligaturowym aparatem ortodontycznym. Mniejsze tarcie sprawia też możliwość zmniejszenia użytej siły, dzięki czemu proces leczenia jest bardziej komfortowy dla pacjenta. Zastąpienie ligatur wielorazową zasuwką skutkuje tym, że aparat jest mniej awaryjny i pozwala na wydłużenie czasu pomiędzy wizytami, a skraca czas wizyt kontrolnej.

Zamki samoligaturujące – rodzaje

Kluczowym kryterium podziału zamków jest materiał wykonania. Najpopularniejsze zamki samoligaturujące to te wykonane z metalu. Znacznie nowocześniejsze i bardziej estetyczne są zamki ceramiczne, w kolorze mleczno-białym, lekko przeźierne. Zamki oferowane są w perskrypcji Roth lub MBT. Występują ze slotem 022 oraz 018.

Cena zamków samoligaturujących

Ze względu na swoją zaawansowaną budowę zamki samoligaturujące są droższe od zwykłych zamków. Biorąc jednak pod uwagę oszczędność czasu podczas wizyt kontrolnych, wygodę stosowania oraz korzyści dla pacjenta warto rozważyć tą metodę leczenia. W naszym sklepie oferujemy zamki samoligaturujące marki Centraliss. Jako wyłączny i bezpośredni dystrybutor Centraliss gwarantujemy szybką dostawę, stały dostęp oraz bardzo atrakcyjną cenę.