Tweezers

Specials

Pensety There are 21 products.

Showing 1 - 21 of 21 items
Showing 1 - 21 of 21 items
Pensety
Pensety

Pęsety chirurgiczne, anatomiczne i uniwersalne

Sklep stomatologiczny SOLIMED oferuje Państwu szeroki wybór pęset medycznych. Począwszy od narzędzi typowo chirurgicznych, takich jak pinceta anatomiczna Adson lub pęseta chirurgiczna Adson Micro, po pensety uniwersalne, jak Collage lub Flagg. W naszej ofercie znajdą Państwo precyzyjne pensety z serii mikrochirurgi oraz przydatne w każdym gabinecie pęsety z zamkiem.

Czym się różni pęseta chirurgiczna od anatomicznej?

Część pracująca pensety chirurgicznej posiada ząbki. Najczęściej dwa na jednym ramieniu i jeden na przeciwnym. Ustawione tak aby po zaciśnięciu pensety końcówki zazębiały się precyzyjnie. Ząbki pozwalają na pewniejszy chwyt tkanki, nici chirurgicznej, czy innych drobnych elementów. Penseta tego typu stosowana jest powszechnie podczas zabiegów chirurgicznych jako podstawowe narzędzie operatora. Penseta anatomiczna to instrument medyczny z gładkimi częściami pracującymi. Stosowane podczas zabiegu głównie do najdelikatniejszych tkanek takich jak drobne naczynia krwionośne, błony śluzowe czy jelita.

Uniwersalna penseta dobra też do innych zajęć

Wysoka jakość i precyzja wykonania penset oferowanych w naszym sklepie stomatologicznym online sprawia, że grono naszych klientów poszerzyło się o modelarzy, kolekcjonerów, techników elektroniki czy pracowników labolatoriów. Spełniając oczekiwania naszych klientów wprowadziliśmy serię dużych narzędzi do akwarium oraz pensetę do usuwania kleszczy.