Patient Zone

Specials

Dla noszących aparaty  There are 6 products.

Showing 1 - 6 of 6 items
Showing 1 - 6 of 6 items
Dla noszących aparaty
Dla noszących aparaty

Dla noszących aparaty ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne to szczególny czas dla każdego pacjenta. By korekcja wad zgryzu przyniosła oczekiwane rezultaty w postaci prostych i pięknych zębów, konieczna jest ścisła współpraca ortodonty i osoby noszącej aparat. W trakcie prostowania zębów szczególnie ważna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej. Aby ułatwić pacjentom dbanie o zęby, sklep stomatologiczny online SOLIMED oferuje szeroki wybór akcesoriów dla noszących aparaty ortodontyczne.

O czym pamiętać podczas noszenia aparatu ortodontycznego?

Proste zęby zapewniają olśniewający uśmiech i dodają pewności siebie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób nawet w wieku dorosłym decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Nowoczesna ortodoncja pozwala osiągnąć spektakularne efekty wizualne i skorygować nawet złożone wady zgryzu. Podczas noszenia aparatu ortodontycznego pacjenci muszą jednak pamiętać o skrupulatnej higienie jamy ustnej.  Aparat ortodontyczny utrudnia czyszczenie uzębienia. Dodatkowo między jego elementami mogą gromadzić się resztki pokarmowe. Wszystko to sprzyja rozwojowi bakterii i próchnicy oraz tworzeniu się nieestetycznych przebarwień na zębach. Niewłaściwa higiena jamy ustnej może prowadzić również do uszkodzeń aparatu ortodontycznego, co wiąże się z dodatkowymi wizytami u ortodonty.

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego konieczne jest dokładne czyszczenie zębów, przestrzeni międzyzębowych, jak i samego aparatu. Ważne jest również higieniczne przechowywanie i transportowanie akcesoriów ortodontycznych. Dodatkowo leczenie ortodontyczne wymaga regularnych kontroli u ortodonty i ścisłego przestrzegania zaleceń lekarza. 

Akcesoria dla noszących aparaty ortodontyczne — rodzaje

Profesjonalny sklep stomatologiczny SOLIMED oferuje wszystkie niezbędne akcesoria dla noszących aparat ortodontyczny. W naszej ofercie znajdują się zestawy higieniczne ortodontyczne, zawierające m.in. specjalne szczoteczki i nici dentystyczne. Dzięki nim dbanie o higienę jamy ustnej będzie znacznie łatwiejsze. W sklepie z zaopatrzeniem stomatologicznym dostępny jest także wosk ortodontyczny, który zapobiega podrażnieniom śluzówki jamy ustnej przez elementy aparatu ortodontycznego.

Wśród oferowanych przez nas akcesoriów ortodontycznych dla osób noszących aparat znajdują się także wyciągi ortodontyczne. Noszenie wyciągów ortodontycznych umożliwia precyzyjne dopasowanie zębów w dolnym i górnym łuku, co przekłada się na efektywność leczenia ortodontycznego. Asortyment sklepu z akcesoriami stomatologicznymi SOLIMED obejmuje również dodatkowe akcesoria dla noszących aparat ortodontyczny, takie jak pudełka ortodontyczne czy nakładacze do wyciągów ortodontycznych. 

Jak wybrać odpowiednie akcesoria ortodontyczne?

Wybór dodatkowych akcesoriów do aparatu ortodontycznego jest sprawą indywidualną, uzależnioną od wady zgryzu, sposobu korekcji, trybu życia (np. uprawiania sportu, podróży) czy własnych preferencji. W razie wątpliwości pacjent przed zakupami w sklepie stomatologicznym SOLIMED powinien skonsultować się ze swoim ortodontą, który z pewnością pomoże mu znaleźć odpowiednie produkty. 

Sklep stomatologiczny online SOLIMED — najlepsze akcesoria ortodontyczne 

W sklepie stomatologicznym online SOLIMED zarówno lekarze, jak i pacjenci znajdą wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria ortodontyczne. Bogata oferta produktów stomatologicznych pozwala na ich precyzyjny dobór do swoich potrzeb i oczekiwań. W asortymencie internetowego sklepu stomatologicznego SOLIMED znajdują się m.in. zamki ortodontyczne, pierścienie ortodontyczne, ligatury i druty stalowe, elastomery, organizery ortodontyczne, sprężynki ortodontyczne. Nasze produkty stomatologiczne odznaczają się wysoką jakością, bezpieczeństwem dla zdrowia pacjentów i wygodą użytkowania.

Przywiązujemy dużą wagę do profesjonalnej obsługi naszych klientów. Pracownicy sklepu z zaopatrzeniem stomatologicznym SOLIMED zawsze służą pomocą przy wyborze akcesoriów stomatologicznych. Zapewniamy szybką realizację zamówień. W sklepie stomatologicznym online SOLIMED klienci mogą także liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą narzędzi stomatologicznych.