Orthodontic Wires

Specials

Łuki ortodontyczne There are 16 products.

Showing 1 - 16 of 16 items
Showing 1 - 16 of 16 items
Łuki ortodontyczne
Łuki ortodontyczne

Łuki ortodontyczne

Sklep ortodontyczny SOLIMED zapewnia szeroki wybór łuków ortodontycznych marki Centraliss. Wszystkie rodzaje łuków ortodontycznych oferujemy w dwóch kształtach: Ovoid (Euro-Form) i Natural (Full-Form). Do produkcji łuków wykorzystywany jest drut ortodontyczny o średnicy od 12 do 20, a w przypadku łuków krawężnych o przekroju 16x16 do 19x25. Podstawą aparatu ortodontycznego są łuki stalowe ( SS – Stainless Steel) wykonane z wysokiej jakości, medycznej stali nierdzewnej. Pakowane w paczki 10 sztuk jednego rozmiaru i kształcie.

Łuki ortodontycznie NiTi – niklowo-tytanowe

Zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj łuków, które oferujemy naszym klientom w bardzo atrakcyjnej cenie. Wykazują wysoką elastyczność oraz pamięć kształtu. Łuki niklowo-tytanowe oferujemy również w kolorze białym (w kolorze zęba) – łuki kosmetyczne.

Łuki Niti Termalne

Szczególnym rodzajem łuków niklowo-tytanowych są łuki termalne. Aktywacja właściwości łuku zachodzi pod wpływem temperatury w jamie ustnej pacjenta. Bardzo elastyczne, stabilna siła oddziaływania przez stosunkowo długi czas.

Łuki bezniklowe TMA

Ważnym punktem oferty są łuki beta-tytanowe (łuki tytanowno-molibdenowe). Duża sprężystość, a zarazem plastyczność pozwala na wykonanie bardziej skomplikowanych dogięć. Nie posiadają pamięci kształtu, wywierają słabszą siłę w porównaniu z łukami stalowym. Największą jednak zaletą łuków TMA jest brak niklu w składzie, co czyni je często jedyną alternatywą dla pacjentów uczulonych na ten pierwiastek.

Pozostałe rodzaje łuków ortodontycznych

Uzupełnieniem naszej oferty są łuki RCS (Reverse Curve of Spee) zwane potocznie łukami Spee, łukami kolebkowymi lub kołyska ortodontyczna. W naszej ofercie znaleźć można też drut ortodontyczny w prostych odcinkach do samodzielnego formowania w łuk. Rozmiary i rodzaje drutów są takie same, jak w przypadku gotowych łuków.