Endodontic instruments

Specials

Narzędzia endodontyczne There is 1 product.

Showing 1 - 1 of 1 item
Showing 1 - 1 of 1 item
Narzędzia endodontyczne
Narzędzia endodontyczne

Narzędzia endodontyczne

Głęboka próchnica i zapalenie miazgi zębowej nie muszą wiązać się z ekstrakcją zęba. Nowoczesna endodoncja daje szansę na uratowanie zębów, które nie nadają się do standardowego leczenia zachowawczego. Leczenie kanałowe stanowi jednak spore wyzwanie dla stomatologów. Endodoncja wymaga bardzo dużej precyzji ze strony stomatologa. Aby leczenie było skuteczne, lekarz musi dysponować odpowiednio dobranymi narzędziami endodontycznymi. W sklepie stomatologicznym online SOLIMED stomatolodzy mogą znaleźć niezbędne przyrządy do leczenia kanałowego zębów.

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Endodoncja to dział stomatologii skupiający się na diagnostyce i leczeniu chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą stosowaną w ramach leczenia endodontycznego jest leczenie kanałowe zębów. Leczenie endodontyczne polega na usunięcia z kanałów zębowych i komory zainfekowanej miazgi, a następnie zdezynfekowaniu i szczelnym wypełnienie kanałów. Po leczeniu kanałowym konieczna jest także odbudowa korony zęba. Endodoncja pozwala uniknąć ekstrakcji zęba. Do leczenia kanałowego kwalifikowane są zęby, w których ubytki próchnicowe są na tyle głębokie, że doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi. Leczenie endodontyczne może zostać wykonane ręcznie lub maszynowo. W trudnych przypadkach stosuje się także leczenie kanałowe pod mikroskopem, które zapewnia endodoncie najwyższą precyzję. Po leczeniu kanałowym zęby mogą służyć pacjentowi nawet przez kilkanaście lat.

Narzędzia endodontyczne w sklepie stomatologicznym SOLIMED

Podczas leczenia kanałowego lekarz musi wykazać się dużą precyzją. Aby leczenie zakończyło się powodzeniem, konieczne jest dokładne oczyszczanie kanałów i ich szczelne wypełnienie. W prawidłowym opracowaniu kanałów pomagają profesjonalne instrumenty endodontyczne. Ze względu na zróżnicowanie w budowie zębów narzędzia endodontyczne muszą zostać starannie dobrane do potrzeb pacjentów.

Instrumenty endodontyczne przeznaczone są do pracy w kanałach korzeniowych. Dzięki nim można poszukiwać, lokalizować i penetrować kanały. Narzędzia endodontyczne wykorzystywane są również do opracowywania kanałów korzeniowych. Pomagają poszerzać ujście kanałów, przepłukiwać kanały oraz wprowadzać leki i materiały wypełniające. Do najpopularniejszych narzędzi endodontycznych należą m.in. miazgociągi, zgłębniki endodontyczne, poszukiwacze, poszerzacze, igły, rozpychacze, upychadła endodontyczne.

Sklep stomatologiczny online SOLIMED oferuje najwyższej jakości narzędzia endodontyczne, które ułatwią lekarzowi pracę i zapewnią powodzenia całego leczenia endodontycznego. W naszej ofercie znaleźć można upychadła endodontyczne wykonane ze stali nierdzewnej. Nasze instrumenty endodontyczne dostępne są w różnych kształtach, dzięki czemu można łatwo dopasować je do potrzeb pacjentów. Upychadła endodontyczne w internetowym sklepie stomatologicznym SOLIMED  przeznaczone są do pionowej (wierzchołkowej) kondensacji gutaperki. Mają postać tępo zakończonej igły, o wierzchołku ustawionym pod kątem do trzonu.

Wysokiej jakości narzędzia endodontyczne zapobiegają niepowodzeniom w czasie leczenia kanałowego. Są lekkie i wygodne w użytkowaniu.  Narzędzia endodontyczne w sklepie z zaopatrzeniem stomatologicznym SOLIMED umożliwiają łatwe manewrowanie w jamie ustnej, głęboką penetrację kanałów korzeniowych i zapewniają bezpieczeństwo pacjentom w trakcie leczenia endodontycznego. Dodatkowo narzędzia endodontyczne mogą zostać poddane sterylizacji, co umożliwia ich wielokrotne wykorzystywanie podczas zabiegów leczenia kanałowego w gabinecie stomatologicznym.

Sklep z zaopatrzeniem stomatologicznym SOLIMED — bogata oferta produktów

Odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego ma niebagatelny wpływ na jakość wykonywanych zabiegów, komfort pracy stomatologa i zadowolenie pacjentów. Właśnie dlatego wszystkie materiały i akcesoria stomatologiczne powinny odznaczać się wysoką jakością.

Internetowy sklep stomatologiczny SOLIMED  dysponuje szeroką gamą produktów stomatologicznych z różnych kategorii. Oprócz narzędzi endodontycznych oferujemy m.in. narzędzia ortodontyczne, narzędzia implantologiczne, wiertła stomatologiczne, narzędzia protetyczne, nożyczki, pęsety, materiały stomatologiczne. W naszym sklepie medycznym online znaleźć można również narzędzia dla lekarzy, takie jak narzędzia chirurgiczne, narzędzia laryngologiczne, sprzęt medyczny czy produkty do higieny i dezynfekcji. Bogata oferta produktów w sklepie medycznym SOLIMED, pogrupowanych w kategorie, umożliwia łatwy i szybki wybór odpowiednich produktów. Jeśli szukasz profesjonalnych narzędzi stomatologicznych, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. 

W naszym sklepie stomatologicznym online każdy klient może również liczyć na fachową obsługę. Nasi pracownicy chętnie doradzą przy zakupie akcesoriów stomatologicznych i pomogą dopasować je do potrzeb gabinetu i budżetu. W razie pytań zawsze są do dyspozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zamówienia realizowane były jak najszybciej. Sklep z wyposażeniem stomatologicznym SOLIMED to także miejsce, gdzie można dokonać zakupów w atrakcyjnych cenach. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu wydatków w swoim gabinecie stomatologiczny, u nas możesz skorzystać z licznych rabatów i promocji.