Ligatures

Specials

Ligatury i druty stalowe There are 15 products.

Showing 1 - 15 of 15 items
Showing 1 - 15 of 15 items
Ligatury i druty stalowe
Ligatury i druty stalowe

Ligatury i druty stalowe

Olśniewający uśmiech to marzenie wielu osób. Aby cieszyć się pięknymi, prostymi zębami, często niezbędne jest leczenie ortodontyczne. Nowoczesna ortodoncja pozwala poradzić sobie nawet ze skomplikowanymi wadami zgryzu. Sklep stomatologiczny online SOLIMED pomaga pacjentom spełnić marzenie o prostych zębach. W bogatej ofercie akcesoriów ortodontycznych znaleźć można różnego rodzaju elementy do aparatów ortodontycznych, takie jak ligatury ortodontyczne i druty stalowe, dopasowane do indywidualnych wymagań pacjentów.

Ligatury ortodontyczne — czym są i kiedy się je stosuje?

Ligatury ortodontyczne to niewielkie druciki lub gumki, które mają za zadanie prawidłowo utrzymywać łuki ortodontyczne w zamkach. Ligatury zakładane są na zamki aparatu ortodontycznego. Zastosowanie ligatur umożliwia ustabilizowanie łuków, co wpływa na lepsze efekty leczenia ortodontycznego.

Stalowe ligatury ortodontyczne — zalety

Ligatury do aparatów ortodontycznych najczęściej kojarzone są z kolorowymi gumkami, które są chętnie prezentowane przez nastolatków przechodzących leczenie ortodontyczne. Jednak w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego mogą zostać wykorzystane również inne rodzaje ligatur. Sklep stomatologiczny SOLIMED oferuje ligatury metalowe, które stanowią alternatywę dla gumek do aparatu ortodontycznego.

Stalowe ligatury ortodontyczne mogą być stosowane przez cały okres leczenia ortodontycznego lub jedynie na niektórych jego etapach. Prawidłowo dopasowane ligatury z metalu są równie komfortowe dla pacjentów jak gumowe. Dodatkowo pozwalają na mocne dociśnięcie łuku do zamków, dzięki czemu aparat ortodontyczny może silniej oddziaływać na zęby. Ligatury metalowe minimalizują tarcie. Stalowe ligatury są więc szczególnie pomocne, gdy konieczne jest znaczne przesunięcie zębów. Dużą zaletą ligatur do aparatu z metalu jest również ich trwałość. Są one niezwykle wytrzymałe i odporne na zniszczenie.

Rodzaje ligatur ortodontycznych

Jeśli szukasz zaopatrzenia stomatologicznego, w sklepie stomatologicznym SOLIMED znajdziesz wszystko, co niezbędne w nowoczesnej ortodoncji. Aby zapewnić wysoki komfort leczenia ortodontycznego, oferujemy różne rodzaje ligatur metalowych. Znajdziesz u nas ligatury krótkie stalowe, ligatury Kobayashi, ligatury długie stalowe, ligatury kosmetyczne krótkie i długie oraz druty ligaturowe. Oferujemy również różne rodzaje drutów ortodontycznych: krawężne, plecione, okrągłe.

Retainery — dla utrzymania efektów leczenia ortodontycznego

Zdjęcie stałego aparatu ortodontycznego zwykle nie kończy leczenia. Dla uzyskania trwałych rezultatów niezbędne jest stosowanie aparatu retencyjnego. Retainer ortodontyczny, przeznaczony dla osób po korekcji wad zgryzu, ma za zadanie utrzymać zęby w jamie ustnej w pożądanej pozycji. Dzięki temu pozwala ustabilizować zęby i przeciwdziała ich ponownemu przemieszczaniu się w niepożądany sposób. Drut retencyjny montowany jest w gabinecie stomatologicznym po wewnętrznej stronie zębów. Czas noszenia retainera musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Akcesoria ortodontyczne w sklepie stomatologicznym SOLIMED

Ortodoncja to jedna ze specjalności naszego sklepu medycznego. W naszym asortymencie, oprócz ligatur ortodontycznych gumowych i stalowych, retainerów i drutów ortodontycznych, znajdziesz również wysokiej jakości narzędzia ortodontyczne, wyciągi ortodontyczne, materiały ortodontyczne, pierścienie ortodontyczne i inne przydatne akcesoria dla noszących aparaty ortodontyczne. Proponowane przez nas akcesoria do aparatów ortodontycznych wykonane są z bezpiecznych dla zdrowia i trwałych materiałów. Dodatkowo nasze ligatury ortodontyczne charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania. Można łatwo dopasować je do potrzeb i uzębienia pacjentów, dzięki czemu leczenie ortodontyczne nie powoduje dyskomfortu i przebiega bez problemów.

Sklep z akcesoriami stomatologicznymi SOLIMED gwarantuje szeroki wybór akcesoriów ortodontycznych. Nasi specjaliści zawsze służą fachowymi poradami przy wyborze zaopatrzenia stomatologicznego. Zapewniamy szybką wysyłkę i atrakcyjne ceny.