Elastomerics

Elastomery There are 8 products.

Showing 1 - 8 of 8 items
Showing 1 - 8 of 8 items
Elastomery
Elastomery

Elastomery ortodontyczne

Pod tą kategorią kryją się wszelkie elastyczne elementy stałego aparatu ortodontycznego, wykonane z gumy i lateksu. Ważne jest, aby gumki ortodontyczne były wykonane z wysokiej jakości lateksu, co zapewnia działanie elastomeru z równą siłę przez cały okres stosowania.

Nasz sklep ortodontyczny oferuje pełną gamę produktów elastycznych w wielu kolorach i rozmiarach, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość naszych produktów.

Ligatury ortodontyczne - szeroka paleta kolorów

Najbardziej popularna grupa elastomerów to oczywiście gumowe ligatury ortodontyczne. Element najbardziej widoczny w aparacie stałym, co sprawa, że każdy pacjent chce, by wyglądał jak najlepiej. Stąd też szeroka oferta kolorów ligatur oraz możliwość ich łatwej i szybkiej wymiany. Cechą charakterystyczną naszych ligatur ortodontycznych jest ich trwałość i elastyczność podczas całego okresu stosowania.

Ligatury w kolorze przeźroczystym i białym nie przebarwiają się, a kolorowe nie tracą koloru podczas użytkowania. Wysoka jakość gwarantowana prze markę Centraliss.

Łańcuszek ortodontyczny

Łańcuszek elastyczny stosowany zamiast ligatur ortodontycznych, dlatego też występuje w tych samych kolorach, co popularne ligatury ortodontyczne.

Łańcuszki ortodontyczne sprzedawane są na szpuli, która zawiera 4,5 metra elastomeru. Łańcuszek występuje w trzech rozmiarach w zależności od odległości pomiędzy kolejnymi oczkami łańcucha. Wyróżniamy rozmiar continious, czyli popularne "oczko w oczko", gdzie ogniwa łańcuszka połączone są ze sobą bezpośrednio, rozmiar short oraz long. Każdy rozmiar oferowany jest w pełnej palecie kolorów identycznych jak w przypadku ligatur.

Zastanawiasz się gdzie kupić łańcuszek ortodontyczny? Sklep Stomatologiczny Solimed to idealne miejsce!

Wyciągi ortodontyczne

Wyciągi elastyczne to najczęściej wymieniany element stałego aparatu ortodontycznego. Konieczność częstej wymiany gumek na nowe powoduje, że pacjent jest zmuszony do samodzielnego dbania o ten element aparatu. Dlatego też przydatne są niewielkie nakładacze do wyciągów oferowane w naszym sklepie.

Wyciągi występują w różnych rozmiarach i grubościach. Oferujemy wyciągi o trzech siłach heavy (6.4 OZ), medium (5 OZ) oraz light (3.5 OZ). Wyciągi te dostępne są w rozmiarach 1/8, 3/16, 1/4, 5/16, 3/8 cala. Dla ułatwienia każdy rozmiar wyciągu oznaczony jest ikonom innego zwierzaka - na przykład 1/8 to chipmunk, czyli wiewiórka. siła natomiast oznaczona jest kolorem czerwonym, niebieskim lub czarnym.

Wyciągi ortodontyczne oferowane w naszym sklepie wykonane są z wysokiej jakości lateksu.

Separatory ortodontyczne

Separatory to gumki separacyjne wykorzystywane na wstępnym etapie leczenia ortodontycznego do wygospodarowania miejsca na założenie stałych elementów aparatu takich, jak na przykład pierścień ortodontyczny.

W naszym sklepie oferujemy separatory elastyczne marki Centraliss w ekonomicznym opakowaniu 720 sztuk. Polecamy również kleszcze do zakładania separatorów marki Centraliss, które znaleźć można w dziale narzędzia ortodontyczne.

Elastyczna nić ortodontyczna

Super elastyczna i rozciągliwa nić ortodontyczna dostępna w trzech rozmiarach. Idealna pomoc w leczeniu ortodontycznym.